Dzisiaj jest niedziela, 24/10/2021

Dzisiaj są imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego

  • logo Funduszy Europejskich
  • logo Lubuskie
  • logo Unii Europejskiej
logo Terespol

Rekompensaty i odszkodowania w związku ze stanem wyjątkowym - informacje

W związku z wprowadzeniem na podstawie rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dn. 2 września 2021 r. stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego w 2021 r., właściwy wojewoda może przyznać (na wniosek):
 

  • rekompensaty - podmiotom świadczącym usługi albo prowadzącym działalność gospodarczą na tym obszarze, w trybie z ustawy z dn. 29 września 2021 r. o rekompensacie dla podmiotów świadczących usługi albo prowadzących działalność gospodarczą;
  • odszkodowania - wszystkim innym osobom i podmiotom, które poniosły straty, na podstawie ustawy z dn. 22 listopada 2002 r. o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela.

 

Szczegółowe informacje na temat niezbędnej dokumentacji, składania wniosków, warunków uzyskania rekompensat lub odszkodowań oraz wypłaty środków można znaleźć w BIP Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie w zakładce „Dla Klienta” oraz można uzyskać pod numerami infolinii (poniedziałek-piątek, godz. 7.30-15.30):
 
-  wydanie decyzji w sprawie rekompensat lub odszkodowań - 81/ 307-96-34
-  wypłata rekompensat, pomoc de minimis, wypłata odszkodowań - 81/ 307-96-35.

 

-------------------------------------------------------------------

informacja Urząd Miasta Terespol 83 311 10 11

 

DOKUMENTY DO POBRANIA