Dzisiaj jest środa, 15/07/2020

Dzisiaj są imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

  • logo Funduszy Europejskich
  • logo Lubuskie
  • logo Unii Europejskiej
logo Terespol

Przetarg na rewitalizację „Konowicy” ogłoszony !

Przetarg na rewitalizację „Konowicy” ogłoszony !

 

5 lipca br. został ogłoszony przetarg na realizację projektu pn. „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Konowicy w Terespolu”, dofinansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Zakres projektu obejmuje zagospodarowanie terenów za stadionem wokół zbiorników wodnych Konowicy i nadanie im funkcji rekreacyjnych. W ramach projektu planowane jest wykonanie dróg dojazdowych, budowa ciągów pieszo rowerowych i parkingów wraz z infrastrukturą towarzyszącą i siłowniami na świeżym powietrzu, całość terenu zostanie oświetlona i wyposażona w monitoring.  Odmulone zostaną zbiorniki wodne, wybudowany zostanie pomost i punk widokowy, który będzie mógł być wykorzystywany, jako amfiteatr.

Na terenie stadionu miejskiego planowany jest remont budynku po byłym hotelu, znajdować się tam będzie sala konferencyjna, pracownie: muzyczna, plastyczna, tkacka i mała kawiarenka. Wybudowany zostanie plac zabaw, skatepark z miejscem do ćwiczeń siłowych. Odnowiony zostanie kort tenisowy i zmienione ogrodzenia na stadionie. Ponadto w ramach projektu dla poprawy bezpieczeństwa w mieście wybudowany zostanie monitoring miejski na terenie całego miasta. Partnerem projektu jest firma BARD - Agnieszki Drab, które w ramach umowy partnerskiej zamontuje monitoring z budynku restauracji przy ul Wojska Polskiego  132. 

Całkowity koszt inwestycji to 7 795 499, 63 mln zł w tym dofinansowanie 6 032 949, 30 mln co stanowi 95% wydatków kwalifikowanych.