Dzisiaj jest wtorek, 21/03/2023

Dzisiaj są imieniny: Lubomira, Benedykta

  • logo Funduszy Europejskich
  • logo Lubuskie
  • logo Unii Europejskiej
logo Terespol

Dzień Kobiet 2023

12 marca br. Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Terespolu wspólnie z restauracją Galeria Smaków w Terespolu zorganizowało obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Tradycyjnie były życzenia, kwiaty i tort od władz miasta, w imieniu których głos zabrali burmistrz Jacek Danieluk i sekretarz Józef Paderewski.
Monodram Anna Seniuk pt: ,,Księga ziół Sandora Marai i nie tylko…” spotkał się z owacyjnym przyjęciem. Kunszt aktorski, dowcip, dystans do siebie i świata to wszystko sprawiło, że publiczność otrzymała traktat filozoficzny podany w sposób lekki i przyjemny.
Zachwyciła również młodziutka skrzypaczka Oliwia Spychel, wykonując skoczne polki, oberki oraz liryczne, dawne, ludowe melodie. Dzięki niej wysłuchaliśmy dźwięków muzyki przy których wychowywały się nasze babcie i prababcie.
Na zakończenie znakomity koncert utrzymany w klimacie brzmień klubowych dał zespół ElectroAcoustic. W loterii prezentowej kilkanaście pań wygrało słynne, ceramiczne wyroby z pracowni Miejskiego Centrum Kultury.
Dziękujemy pani Agnieszcze Drab, właścicielce restauracji Galeria Smaków, za gościnne przyjęcie i wszelką pomoc w organizacji. Mamy nadzieję, że każda osoba, która wzięła udział w tym wydarzeniu znalazła coś dla siebie.
 
Poniżej zamieszczamy relację foto, której autorem jest pan Lech Mazur.

GALERIA