Dzisiaj jest czwartek, 25/04/2024

Dzisiaj są imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla

  • logo Funduszy Europejskich
  • logo Lubuskie
  • logo Unii Europejskiej
logo Terespol

Nabór

NABÓR DO KLAS PIERWSZYCH 2023/2024

.........................................................................................................

NABÓR DO KLAS PIERWSZYCH 2022/2023

 

NABÓR DO KLAS PIERWSZYCH 2021/2022

OGŁOSZENIE O NABORZE DO KLAS PIERWSZYCH
Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu

      Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu oferuje bezpłatną naukę z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń multimedialnych, zajęcia na strzelnicy laserowej, udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, atrakcyjne wycieczki turystyczno-krajoznawcze, wyjazdy edukacyjne  i obozy survivalowe. Młodzież, która podejmuje naukę w Liceum Akademickim ma gwarancję wysokich wyników na egzaminie maturalnym, perspektywę przygotowania się do pracy w służbach mundurowych i dostania się na wybrane studia.

       W roku szkolnym 2020/2021 planowane jest utworzenie klas pierwszych o profilach: mundurowym, medycznym, matematyczno-geograficznym, ogólnym, celno-skarbowym,  logistyka i spedycja.  W sposób szczególny zachęcamy do zapisów do oddziału przygotowania wojskowego. Ta klasa jako jedyna w powiecie jest objęta patronatem Ministra Obrony Narodowej i niesie ze sobą wiele korzyści dla uczniów chociażby dofinansowanie do mundurów czy dodatkowe punkty w trakcie egzaminów do akademii wojskowych.

Zapisy do liceum w systemie elektronicznego naboru od 17  maja do 31 maja dla oddziału przygotowania wojskowego zaś do pozostałych klas do 21 czerwca.

 

                                   Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu

                                                                            Agnieszka Kulicka

       Zachęcam do nauki w naszym Liceum Akademickim, które posiada doskonałą kadrę pedagogiczną, a uczeń jest najważniejszy.

Sukcesem szkoły jest ścisła współpraca dla dobra uczniów z Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, 18 Dywizją Zmechanizowaną w Siedlcach, Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, jak też PKP CARGO TERMINALE Sp. z o. o.

W L. A. można uczyć się języka angielskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i chińskiego. Jest to szkoła dynamicznie rozwijająca się, do której uczęszcza młodzież z kilkudziesięciu miejscowości z kraju jak też  z Białorusi.

                                                                         Burmistrz Miasta Terespol

                                                                                  Jacek Danieluk

 

Załączniki